28-08-18
Gm. Czersk. „Zakup lekkiego  samochodu  terenowego  z  napędem  4×4  wraz  z  przyczepą  podłodziową  i  silnikiem zaburtowym 30KM dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu”.
CzBO 2019 – możesz zagłosować na zadanie nr 3

Publikujemy informację przysłaną przez OSP Rytel. Druhowie proszą mieszkańców gminy o głosy w CzBO.

„Samochód dla OSP Rytel z Czerskiego Budżetu Obywatelskiego 2019

Samochód lekki z napędem 4x4 umożliwi nam dostęp do trudnych terenów powstałych w wyniku nawałnicy. Pokonywanie wielu dróg do poszkodowanych samochodem ciężkim jest często niemożliwe z uwagi na podmokłe tereny, strome i grząskie zbocza lub rozjeżdżone drogi po dużych opadach deszczu.

Kolejnym przeznaczeniem tego samochodu będzie przystosowanie go do istniejącej w naszej jednostce Grupy Ratownictwa Wodnego. Pojazd będzie wyposażony w hak umożliwiający ciągnięcie łodzi ratowniczej. Zwiększy to w ten sposób możliwości dowiezienia łodzi w konkretne miejsce i szanse na zwodowanie jej nawet w trudno dostępnym terenie.

Aktualnym pojazdem ciągnącym łódź jest lekki samochód marki Ford Transit. Nie ma on niestety napędu 4x4 co uniemożliwia jazdę poza utwardzonymi drogami i często zmusza nas do wodowania przyczepy nawet kilka km od miejsca zdarzenia. W jednostce posiadamy także przyczepkę z plandeką która wspomaga nas w działaniach logistyczno-gaśniczych. Zakupiony pojazd będzie także w spierał działania gaśnicze transportując wyposażenie gaśnicze jak i logistyczne do miejsca działań ratowniczo-gaśniczych.

Serdecznie prosimy o oddawanie głosów wszystkich mieszkańców gminy Czersk na przedsięwzięcie nr 03 !”

Zasady i przebieg głosowania – zobacz TUTAJ

Zadanie nr 3 – „Zakup lekkiego  samochodu  terenowego  z  napędem  4×4  wraz  z  przyczepą  podłodziową  i  silnikiem zaburtowym 30KM dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu”. Zakup samochodu na potrzeby prowadzonych akcji ratowniczych przez OSP Rytel.[koszt 80.000 zł]

 
(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.