25-06-18
Gm. Czersk. Sprawa ma charakter rozwojowy
Czerscy policjanci zabezpieczyli 200 porcji handlowych amfetaminy oraz kilkanaście porcji marihuany

W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od jakiegoś czasu poruszali się autem na terenie miasta i gminy Czersk, co do których mundurowi mieli informację, że mogą oni posiadać narkotyki (zdjęcia poniżej).

Po północy (22.06.br) stróże prawa patrolując rejon Malachina zauważyli wolno poruszający się pod lasem będący w ich zainteresowaniu pojazd, w  którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Natychmiast policjanci przystąpili do działania i podjęli kontrolę wobec nich. Wcześniejsze informacje i ustalenia policjantów potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli przy ich w aucie narkotyki oraz woreczki strunowe służące do porcjowania. Łącznie policjanci z Czerska zabezpieczyli blisko 200 porcji handlowych amfetaminy oraz kilkanaście porcji marihuany. Zabezpieczone środki przekazano do dalszych badań, a 25-letni sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności operacyjnych i procesowych okazało się, że mieszkańcy gminy Brusy w ostatnich kilkunastu miesiącach, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielali innym osobom środki odurzające i substancje psychotropowe.

W minioną sobotę zatrzymani 25-latkowie zostali postawieni przed sądem, który przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za handel środkami odurzającymi w znacznej ilości mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ponadto podczas kontroli policjanci podejrzewając, że mieszkaniec gm. Brusy siedzący za kierownicą kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, poddali go badaniu na zawartość substancji zakazanych. Wstępne badanie śliny wykazało obecność narkotyków. Funkcjonariusze pobrali od 25-latka krew do dalszych badań. Jeżeli okaże się, że kierował on samochodem pod wpływem narkotyków, za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie, czynności cały czas trwają.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.