30-06-18
Region. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym
Czerscy policjanci zatrzymali 42-latka. Padły strzały...

Policjanci z czerskiego komisariatu na terenie jednej z miejscowości powiatu starogardzkiego (gm. Osieczna) zatrzymali wczoraj (29.06) wieczorem poszukiwanego listem gończym 42-letniego mężczyznę.

Mężczyzna miał na sumieniu wiele przewinień, m.in. oszustwa czy nawet podpalenie.

W piątek (29.06) policjanci udali się pod ustalony wcześniej adres. Mężczyzna nie spodziewał się takich gości, gdy zobaczył stróżów prawa rzucił w nich trzymanym w ręku wiadrem, a później kłodą i zaczął uciekać wyskakując przez okno. Próbował schować się w pobliskich zabudowaniach.  

Jednak jeden z policjantów zauważył ukrywającego się 42-latka. Kiedy doszło do szarpaniny z  mundurowym, pobudzony i agresywny, mężczyzna próbował wyjąć funkcjonariuszowi broń  z kabury. W tej sytuacji  policjanci  byli zmuszeni użyć broni, by go obezwładnić. Padły strzały, mężczyzna został trafiony w nogę, jednak nadal próbował uciekać. Policjanci szybko go dogonili i obezwładnili.

Poszukiwany został zatrzymany, na miejscu policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Dzisiaj (30.06) został ze szpitala zwolniony i przewieziony do Aresztu Karnego, gdzie będzie odbywał orzeczoną karę więzienia. Za czynną napaść oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(red), KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.