8-05-19
Komunikat
W dniu 18 maja będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów biegowych i marszu nordic walking w dniu 18 maja br. wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.


Od godz. 14:30 będą zamknięte ulice w centrum Czerska: Dr. Zielińskiego, Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Pocztowa, Gen. Hallera (na odcinku targowiska).

Od godz. 15:30 będą zamknięte kolejne ulice w Czersku: Lipowa, Jana Pawła II, Przytorowa, Wielewska, Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Łubianki, Królowej Jadwigi.

Od godz. 15:30 będą zamknięte drogi Czersk - Malachin, Malachin - Łubna, Łubna - Czersk.

Utrudnienia będą do godz. 18:00, jednak z chwilą przebiegnięcia trasy przez ostatniego biegacza, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Przewiduje się, że ulice Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Pocztowa, Lipowa, Jana Pawła II, Przytorowa, Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Wielewska i droga Czersk - Malachin powinny być udostępnione dla ruchu od godz. 17:00. Pozostałe ulice i drogi od godz. 18:00.

Trasa będzie zabezpieczona przez policję i ochotniczą straż pożarną. Podczas biegu i marszu nordic walking nie będzie możliwy przejazd żadnego pojazdu.

Ponadto prosimy, aby w godzinach zawodów wzdłuż trasy biegu i marszu nordic walking nie pozostawiać pojazdów na jezdni ulic i dróg, żeby w ten sposób nie tarasować przejazdu służb zabezpieczających imprezę i służ ratowniczych.

Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do kibicowania sportowcom oraz odwiedzin wioski sportowej, która będzie na Placu hm. Józefa Piekarka w Czersku. Start biegu o godz. 16:00, a marszu nordic walking o 16:10. Od godziny 15:00 odbędą się również biegi dla dzieci. Zapisy będą w dniu zawodów.

Trasa biegu:
Start na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera, później bieg ulicami Czerska (Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Lipowa Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Wielewska) do miejscowości Malachin (ulice Główna i Akacjowa), następnie do miejscowości Łubna i do Czerska (ulice Łubianka, Królowej Jadwigi) na metę na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera.


Trasa marszu nordic walking:

Trasa nordic walking wiedzie ulicami Czerska. Start na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera, później marsz ulicami Czerska (Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Przytorowa, Lipowa, Wielewska, Mleczarska, Łubianka, Królowej Jadwigi) i na metę na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera.

Przemysław Bloch

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.