7-01-21
Gm. Czersk. Planowane są kolejne inwestycje
CZERSK. Dużo zgłoszeń z miejskiego monitoringu

W zeszłym roku pracownicy zajmujący się obserwacją miejskiego monitoringu ponad 200 razy zgłaszali zdarzenia na policję. Głównie te dotyczące spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Ostatnio zawiadomili też służby ratunkowe o potrąceniu na przejściu dla pieszych.

W 2020 roku policja otrzymała 216 zgłoszeń od pracowników urzędu obserwujących obraz z kamer miejskiego monitoringu. 127 z nich dotyczyło spożywania alkoholu. Głównie na ulicy i placu Ostrowskiego oraz w parku Borowiackim. 89 interwencji dotyczyło innych zdarzeń – związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń dotyczących pandemii, wypadków drogowych czy bójek. W zeszłym tygodniu operatorzy jako pierwsi powiadomili służby ratunkowe o potrąceniu na przejściu dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi.

W tym roku planowane są kolejne inwestycje w rozbudowę monitoringu w Czersku. Wykonany zostanie też pierwszy etap montowania kamer w Rytlu na promenadzie.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.