4-03-21
Czersk. Dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 65 procent kosztów kwalifikowanych projektu
Elewacja dworca odsłonięta. Nowy wygląd obiektu

Większość prac na zewnątrz budynku jest już ukończona. Odświeżona została elewacja, wymieniona stolarka okienna, poszycie dachowe czeka już tylko na dachówkę.

W tym tygodniu możemy już zobaczyć, jak po rewitalizacji, wygląda elewacja dworca PKP w Czersku. Wykonawca odkrył ją od strony ulicy Kolejowej.

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace na zewnątrz budynku. Jednak wiele zmienia się też w środku. Budowlańcy wykonują tynki i instalacje.

Modernizacja skrzydła dworca to część projektu „Rewitalizacja części miasta Czerska”. W sumie przebudowa tego obiektu, wykonanie układu drogowego oraz miejskiej infrastruktury będzie kosztowało 5 mln 764 tys. zł, z czego środki zewnętrzne to 3 mln 747 tys. zł. Oznacza to, że dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 65 procent kosztów kwalifikowanych projektu.

UM w Czersku


W ramach rewitalizacji zostały pobudowane dwie ulice - Wojska Polskiego i Transportowców. Powstanie boisko wielofunkcyjne przy SP nr 1. W wielu miejscach wykonana zostaną zieleńce, siłownie zewnętrze, ustawione elementy małej architektury. Pieniądze z tego programu będą też przeznaczone na „Rozwój usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób niesamodzielnych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin na terenie miasta Czersk”. Na dworcu powstanie Centrum Reaktywacja, które będzie służyło naszym mieszkańcom. Czy na przykład remont części wspólnej budynku przy Transportowców 1. (UM w Czersku)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.