2-03-21
Czersk. Funkcjonariusze apelują
CZERSK. Kolejny nietrzeźwy wpadł
w ręce policjantów podczas kontroli drogowej

Policjanci z Czerska zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował renault będąc pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierującego czekają teraz konsekwencje prawne. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oaz wysoka kara finansowa.
 
Wczoraj 1 marca tuż po godzinie 20.00 na jednej z ulic w Czersku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego osobowym autem. Kierował nim 72-letni mieszkaniec Czerska. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad promil alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Ponadto zatrzymali kierujacemu elektronicznie prawo jazdy, które zawierało kilka kategorii.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.