8-08-22
Czersk. Trener: Było widać świetną pracę całego „teamu”
CZERSK. Na inaugurację rozgrywek
w IV lidze Borowiak zwycięża na trudnym terenie!

Bramka zdobyta w 49. minucie meczu zadecydowała o zwycięstwie piłkarzy Borowiaka Czersk w wyjazdowym pojedynku 1. kolejki IV ligi z Czarnymi Pruszcz Gdański. W sobotę (6.08) gole dla zespołu z Czerska strzelał Patryk Duda po asyście Błażeja Troki oraz Dariusz Nowaczyk po asyście Krzysztofa Cysewskiego.

Już w najbliższą sobotę Borowiak zainauguruje zmagania na poziomie IV ligi przed własną publicznością. Przeciwnikiem piłkarzy z Czerska będzie Arka II Gdynia, która w pierwszej kolejce na własnym boisku pokonała aż 5:0 Jantara Ustka.

Artur Papierowski, trener Borowiaka Czersk po zwycięskim meczu powiedział: „Udany początek. Nie ma to jak dobrze zacząć i wygrać. Z tego jestem bardzo zadowolony. Chciałbym również zacząć od gratulacji, nie tylko za zdobycie dzisiaj trzech punktów, ale tego, co zespół prezentował przez większość spotkania. Było widać świetną pracę całego „teamu”. Myślę, że pierwsza połowa była całkiem niezła w naszym wykonaniu. Dzięki sytuacji Patryka Dudy i strzałowi w poprzeczkę Mateusza Frymarka ta część gry była minimalnie dla nas. Natomiast w drugiej połowie po zdobyciu drugiej bramki brakowało nam konsekwencji, zbiórki tak zwanej drugiej piłki i dwa-trzy razy pozwoliliśmy przeciwnikom dojść do sytuacji. Podsumowując naszą grę dużo było dobrych zachowań, dobrze wywiązywaliśmy się ze swoich zadań, a dodam, że chcemy zmienić trochę sposób grania. Myślę, że było to dzisiaj zauważalne. Generalnie, szacunek dla całej drużyny za to, jak odmieniamy obliczę Borowiaka i za zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu.”