5-03-21
Czersk. Alkomat wykazał w jej organizmie pół promila alkoholu
Straciła prawo jazdy w swoje urodziny

Policjanci z Czerska wczoraj zatrzymali kobietę, która mając pół promila alkoholu w organizmie kierowała osobowym autem. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz grozi jej kara aresztu albo wysoka grzywna – jej maksymalna wysokość sięgnąć może 5.000 złotych, oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat . Niezależnie od powyższego, na konto czerszczanki wpisane zostanie 10 tzw. „punktów karnych”.

Do zdarzenia doszło wczoraj (4.03) rano na jednej z ulic Czerska. Miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że siedząca za kierownicą kobieta jest pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał w jej organizmie pół promila alkoholu.

Mieszkance Czerska funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. W trakcie kontroli jej danych w policyjnym systemie okazało się również, że kobieta ma akurat w tym dniu urodziny. Teraz grozi jej kara aresztu albo wysoka grzywna, prawdopodobnie powtórny egzamin na prawo jazdy oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.