14-09-21
Czersk. 59. Bieg Westerplatte - WYNIKI, ZDJĘCIA
CZERSK. Szymon Bloch i Bożena Fierek na podium. Gratulacje!

Grupa czerszczan uczestniczyła w 59. Biegu Westerplatte w Gdańsku – dystans 10 km, 1500 osób startujących. Czersk reprezentowali: Beata Pyżewska, Beata Sikora, Bożena Fierek oraz Szymon Bloch.

Pan Szymon mieszka obecnie w Gdyni, ale pochodzi z Czerska. Zajął I miejsce w kat. M30, z wynikiem 36:30! Lokalni miłośnicy biegania mówią, że to bardzo dobry wynik. Gratulujemy!
Na podium stanęła też mieszkanka Czerska - Bożena Fierek, zajęła II miejsce w K 60-69.

- Był to mój drugi start w Biegu Westerplatte. 2 lata temu jednak forma przez drobne kontuzje była daleka od moich oczekiwań. Tamten start był dobrym doświadczeniem ponieważ stając w tym roku na starcie znałem już profil trasy. Poza siódmym i ósmym kilometrem gdzie z dotychczasowego rytmu wybił mnie podbieg na most oraz zmiana podłoża na "kocie łby" biegłem tempem jakie sobie założyłem czyli 3:38/km. Gdy na ostatnim kilometrze usłyszałem od jednego z kibiców że jestem na 10 miejscu i mając w zasięgu wzroku dwójkę biegaczy rozpocząłem pogoń która pozwoliła mi ostatecznie zakończyć bieg na 8 miejscu wśród 1260 osób które ukończyły tego dnia 59.Bieg Westerplatte. I tak jak po treningach które przeprowadziłem w ostatnim czasie wiedziałem że stać mnie na wynik 36:30 tak zajęte dzięki temu miejsce jest dla mnie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Dodatkowe wyróżnienie w kategorii wiekowej M30-39 mobilizuje mnie do dalszej pracy nad sobą. Podczas najbliższych weekendów postaram się powalczyć o jak najlepszy wynik w Skórczu (1.Bieg Wilka Kociewskiego), w Warszawie (15.Półmaraton Warszawski) oraz w Bremen (HIRSCH-10km Lauf). Po tym dłuższy odpoczynek i od listopada rozpoczynam budowanie formy biegowej na kolejny rok – zapowiada Szymon Bloch.

(red)
fot. nadesłane,  AK-ska Photo, Gdański Ośrodek Sportu

Grupa BBL CZERSK zaprasza na treningi biegowe na stadionie miejskim, w poniedziałki o godz. 18.00.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU - https://www.facebook.com/GdanskiOsrodekSportu/photos/?ref=page_internal

Wyniki biegu:

https://live.sts-timing.pl/westerplatte2021/index.php?dystans=1Szymon Bloch zajął I miejsce w kat. M30, z wynikiem 36:30! Gratulacje! Zdjęcie z Biegu Westerplatte (Szymon Bloch - na pierwszym planie). Autora zdjęcia: AK-ska Photo.Z kobiet na podium stanęła m.in. Bożena Fierek z Czerska – zajęła II miejsce w K 60-69.Szymon Bloch na trasie biegu. Fot. Gdański Ośrodek Sportu.


Na zdjęciu od lewej: Beata Pyżewska, Bożena Fierek, Beata Sikora.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.