31-05-21
Czersk. Samorząd montuje nowe kamery
Wkrótce praktycznie cała Aleja 1000-lecia
w zasięgu miejskiego monitoringuKoszt realizacji zadania (maszt, dwie kamery) wyniósł ok. 4 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu zamontowano kolejne kamery włączone do miejskiego monitoringu. Urządzenia znajdują się na maszcie ustawionym przy ul. Alei 1000-lecia.

Naczelnik Wojciech Laska z czerskiego ratusza wyjaśnia, że dzięki takiej lokalizacji kamer będzie możliwe objęcie monitoringiem dłuższego odcinka w centrum miasta.

Kamera skierowana na ul. Browarową i Aleję 1000-lecia jest już zamontowana na budynku magistratu, urządzenia są również w rejonie ronda na ul. Starego Urzędu. Teraz nowe kamery pozwolą na monitorowanie praktycznie całej Alei 1000-lecia (po podcięciu koron dwóch drzew). Są skierowane w kierunku urzędu miejskiego i ul. Starego Urzędu.

Montaż kolejnych kamer zaplanowano przy ul. Gen. Hallera, na targowisku, rondzie Matejki/J. Pawła II i skrzyżowaniu Lipowej z Jana Pawła II, a także na promenadzie w Rytlu.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.