9-08-18
Czersk. Inwestycja za ponad 8 mln zł
Czerska parafia otrzyma 5 mln zł
dofinansowania na renowację kościoła

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie dwóch  kolejnych projektów, które otrzymały dofinansowanie unijne dotyczące utworzenia produktów turystycznych – Szlaku Kościołów Książąt Pomorskich oraz Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza.

Przypomnijmy, dzięki realizowanym inwestycjom pracami renowacyjnymi lub konserwatorskimi objętych zostanie 11 kościołów w województwie pomorskim, w tym kościół w Czersku, który ma znaleźć się w Szlaku Kościołów Książąt Pomorskich (więcej o dwóch nowych szlakach – TUTAJ).

Okazuje się, że parafia p.w. Świętej Marii Magdaleny w Czersku otrzyma większą dotację z powodu zwiększonego zakresu prac. W ciągu najbliższych lat czerska świątynia będzie miała nie tylko nowy dach, ale też odrestaurowane ściany kościoła.

Inwestycja za ponad 8 mln zł
Kwota dofinansowania kościoła w Czersku wyniesie aż 5 mln zł. Projekt będzie realizowany od jesieni 2018 roku do sierpnia 2022 roku.  Wkład własny konieczny do realizacji inwestycji  w Czersku, który trzeba będzie zgromadzić w ciągu kliku lat ma wynieść 3,3 mln zł (zadanie będzie etapowane). Poziom dofinansowania: 60%.

Dwie umowy na utworzenie Szlaku Kościołów Książąt Pomorskich w województwie pomorskim oraz na utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza zostały podpisane 3 sierpnia 2018 r. o godz. 14.30 w Tczewie – zdj. poniżej.

Więcej informacji wkrótce.

(red)


Podpisanie umów w Tczewie. Dwie umowy na utworzenie Szlaku Kościołów Książąt Pomorskich w województwie pomorskim oraz na utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza zostały podpisane 3 sierpnia 2018 r. o godz. 14.30 w Tczewie na placu przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Umowy z proboszczami parafii ks. Tadeuszem Brzezińskim oraz ks. Andrzejem Ossowskim podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.  Inwestycja kosztować będzie około 40 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniesie 23 mln zł. (Fot. Michał Szczupaczyński)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.