15-10-18
Gm. Czersk. Będzie zgłoszenie na policję
Czerwona farba na banerach wyborczych...

Daniel Szpręga, kandydat na burmistrza Czerska informuje o dwóch zniszczonych banerach w Łęgu przy ul. Długiej. Przysyła ich zdjęcia (publikujemy poniżej) wykonane w niedzielę (14.10), na których widać zamalowane czerwoną farbą twarze Daniela Szpręgi oraz jego brata, kandydującego do Rady Miejskiej w Czersku.

Daniel Szpręga podejrzewa, że do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Sprawa zostanie zgłoszona na policję. Kandydat na burmistrza mówi, że takie czyny są niedopuszczalne i apeluje, aby więcej nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Przypomnijmy co grozi sprawcy:
 - art. 67 k.w. Usuwanie lub niszczenie ogłoszeń publicznych
Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.