20-08-19
Czersk. Ruszył monitoring jakości powietrza na obszarze Gminy Czersk
Czujniki jakości powietrza

Ruszył monitoring jakości powietrza na obszarze Gminy Czersk. Na terenie miasta zamontowano osiem takich czujników oraz po jednym w Rytlu, Odrach i Łęgu. Czujniki monitorują 24 godziny na dobę jakość powietrza, mierząc stężenia PM 2,5 i PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność.

Od 20 sierpnia 2019 r. można podglądać jakość powietrza na stronie: https://airly.eu/map/pl/ wkrótce, także na stronie Urzędu Miasta jako widget oraz w aplikacji mobilnej Airly. Dodatkowo dane o stanie i prognozie jakości powietrza z każdej lokalizacji będą publikowane na stronie pogoda.onet.pl.

Instalacja inteligentnego systemu monitorującego stan jakości powietrza pozwala w czasie rzeczywistym na: lokalizację źródeł zanieczyszczeń, zwiększenie świadomości mieszkańców, predykcję prognozy jakości powietrza i zbieranie danych, które mogą być wykorzystywane do przygotowywania szczegółowych raportów i analiz. W zdecydowany sposób ułatwia  to walkę ze smogiem i przyczynia się do wzrostu świadomości społecznej.

Należy podkreślić, że sensory w całości są produkowane w Polsce i dedykowane do specyfiki polskiego smogu, jest to bardzo ważne. Kalibrowane są do polskich warunków, co wpływa na jakość pomiarów.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zgodziły się na montaż tych czujników na swoich nieruchomościach.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.