29-04-19
Czersk. Odpowiedź czerskiego ratusza
Czy burmistrz Przemysław Biesek - Talewski
ma alternatywną ofertę dla pacjentów,
czy sprowadzi do czerskiego SP ZOZ
innego lekarza kardiologa?

Minął już ponad miesiąc od słów burmistrza Czerska, który oznajmił w portalu wizjalokalna.pl (zobacz artykuł), że będzie starał się przekonać lekarza Macieja Nawrota, aby z końcem maja br. nie odchodził z pracy w SP ZOZ w Czersku. 

W związku z tym wysłaliśmy pytania do czerskiego ratusza:
Czy burmistrz przekonał lekarza do pozostania w czerskiej przychodni? Jeśli nie to czy włodarz ma alternatywną ofertę dla pacjentów - sprowadzenie do SP ZOZ innego lekarza kardiologa?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną rezygnacji z pracy wspomnianego lekarza mogło być zwolnienie przez burmistrza poprzedniego dyrektora SP ZOZ Wiesława Czechowskiego. Co więcej, pojawiają się też niepotwierdzone informacje o zamiarze rezygnacji z pracy kolejnych lekarzy czerskiej przychodni.

Porosiliśmy czerski magistrat o odniesienie się również do tych kwestii.

Poniżej otrzymana odpowiedź:
„Potwierdzam, że dr Nawrot odchodzi z końcem maja, o czym informował Burmistrz na jednej z ostatnich sesji. Pan Nawrot zadeklarował jednocześnie natychmiastowy powrót jeżeli tylko w SP ZOZ będzie poradnia kardiologiczna w ramach NFZ.

Nie posiadam informacji, jakoby jeszcze któryś z lekarzy zamierzał zakończyć współpracę z SP ZOZ. Do plotek i nieuzasadnionych spekulacji się nie odnoszę.
SP ZOZ już jakiś czas temu podjął działania zmierzające do pozyskania nowej kadry medycznej – informuje Sekretarz Gminy Czersk Grzegorz Zabrocki.”

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.