28-05-19
Czersk. Kierownik obiecuje
Czytelniczka: Kierowcy zbyt daleko
wysuwają się samochodami


Nasza czytelniczka prosi za naszym pośrednictwem zarządcę drogi o wymalowanie oznakowania poziomego na ul. Tucholskiej w rejonie skrzyżowania z ul. 21 Lutego. Chodzi o linię bezwzględnego zatrzymania P-12.

"Kierowcy zbyt daleko wysuwają się samochodami ,co uniemożliwia poprawną jazdę, a wręcz blokowanie czasami pasa dla kierujących z naprzeciwka. Jest to zagrożenie! Ponadto rowerzyści jadący chodnikiem tuż przed skrzyżowaniem zjeżdżają na ulicę ,nie dając znaku, że chcą zjechać ,również stwarzają zagrożenie dla każdego ,ale nadmienię że to jadący samochodem ma zachować ostrożność nawet kiedy taki rowerzysta sobie zjedzie tuż przed krzyżówką na ulicę i to kierowcy samochodu dostają kary, a nie rowerzyści" – pisze czytelniczka.

Krzysztof Deruba, kierownik chojnickiego oddziału ZDW w Gdańsku, zapewnia, że linia pojawi się wkrótce, najpewniej w czerwcu podczas corocznego odnawiania oznakowania poziomego. Kierownik wyjaśnia iż linia szybko „znika”, gdyż jest narażona na większe oddziaływanie poprzez ruszające pojazdy. Przedstawiciel zarządcy zobowiązuje się do częstszego odnawiania oznakowania (linii), nie tylko raz w roku.

(red

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.