18-10-18
Czersk. Sekretarz Odpowiada
Czytelnik: `...aleja noblistów? Po co, dla kogo?`

Publikujemy list czytelnika odnoszącego się do jednej z publikacji (zobacz artykuł) oraz stanowisko sekretarza Gminy Czersk.

"Ze zdumieniem przeczytałem artykuł: "Budowa alei noblistów w Parku Borowiackim w Czersku. Dlaczego nie doszło do uroczystego otwarcia z udziałem noblistów?".

Czy to żart? Jakiś czas temu mieszkańcy żalili się na dewastację parku przez młodzież, zaczepianie przechodniów, niszczejący skatepark… Kilku chłopców było nawet u Pani Burmistrz w sprawie konieczności remontu skateparku, w którym doszło do wypadku - dowiedzieli się, że brak na to funduszy. Zbudowano ścieżkę rowerową, która zakręca pod kątem 90. stopni i niczym ten zakręt nie jest zabezpieczony, nie ma ludzi do obsługi monitoringu z kamer zainstalowanych w parku a tu... aleja noblistów? Po co, dla kogo? Z jakich cudownie zdobytych środków? Kpina, wstyd.

Czytelnik"


„Aleja Noblistów została wykonana ze środków własnych Gminy. Zadanie wprowadzono do budżetu na wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Natomiast w projekcie zmian do budżetu na sesji październikowej przewidziano środki na remont skateparku”  – odnosi się do listu czytelnika Tomasz Stoltmann, sekretarz Gminy Czersk.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.