28-10-20
Czersk. ZDJĘCIA
Czytelnik: Czy ktoś w ogóle interesuje
się stanem placu zabaw od strony
technicznej i porządku?


Otrzymaliśmy od czytelnika maila ze zdjęciami (poniżej), który ma uwagi co do stanu technicznego  urządzeń w Parku Borowiackim w Czersku. Poprosiliśmy burmistrza o odniesienie się do podnoszonych kwestii. Odpowiedzi udziela dyrektor AZK i naczelnik wydziału bezpieczeństwa i środowiska czerskiego ratusza.

„Witam ,mam pytanie do naszych włodarzy.....czy ktoś w ogóle interesuje się stanem placu zabaw od strony technicznej i porządku? W  piątek byłem tam z dziećmi i powiem szczerze że trzeba uważać gdzie dziecko się bawi.... wystające gwoździe, śruby, pourywane opaski od mocowań lin o które łatwo się skaleczyć,puszki od piwa a o rysunkach wewnątrz domków już nie będę nic mówić..... bardzo dużo  rzeczy wymaga remontu.....wina jest również i użytkowników wiem że część ludzi nie szanuje czegoś co jest dla wszystkich  ale przecież na całym terenie jest monitoring ale chyba pełni tylko i wyłącznie funkcję ozdobną.
Przesyłam tylko kilka zdjęć które dosłownie zrobiłem podczas 10 minutowej zabawy dzieci”
– pisze czytelnik, zdjęcia poniżej.

„Nawiązując do wiadomości czytelnika w sprawie utrzymania porządku na terenie placu zabaw oraz jego stanu technicznego informuję, że zgodnie z wewnętrznie obowiązującym harmonogramem nieczystości stałe usuwane są z terenu parków trzy razy w tygodniu. W odniesieniu do kwestii stanu technicznego placów zabaw informuję, że raz na trzy miesiące jest przeprowadzany ogólny przegląd urządzeń oraz na bieżąco wykonywane są niezbędne prace konserwacyjne.
Chciałbym również podkreślić fakt, że częstotliwość użytkowania drewnianego podestu sprzyja niestety pojawianiu się wystających gwoździ. Część wspomnianego podestu została naprawiona, łącznie z wymianą zużytych elementów. Kolejne prace planowane są w okresie styczeń – marzec przyszłego roku.
Dziękujemy za uwagi. Wskazane naprawy zostaną wykonane a „rysunki” w miarę możliwości usunięte.

Maciej Janikowski
Dyrektor AZK”


„Wszystkie akty wandalizmu w parku są zgłaszane na bieżąco do oficera dyżurnego Policji w Chojnicach. Obecnie trwa wymiana kamer monitoringu oraz oświetlenia na terenie Parku Borowiackiego, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa.

Wojciech Laska
Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska”


(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.