21-05-19
Gm. Czersk. UM: Aktualizacja systemów informatycznych
Czytelnik: Czy urząd ma coś do ukrycia zaprzestając przedstawiania z kim na co i za ile podpisano umowę?

W czwartek wieczorem - 16 maja - otrzymaliśmy informację od czytelnika (umieszczamy poniżej) w sprawie rejestru umów, w którym mają znajdować się umowy zawierane przez czerski samorząd.

„Zauważyłem, że od pewnego czasu, a dokładnie rzecz biorąc od lutego, zaprzestano publikowania rejestru podpisanych umów na stronie urzędu miejskiego w Czersku.
Kandydat na burmistrza, zapowiadając transparentność działań, nie do końca wpisuje się mi takim działaniem w te obietnice.
Czy urząd ma coś do ukrycia zaprzestając przedstawiania z kim na co i za ile podpisano umowę?
Bardzo proszę o podpytanie włodarzy czym takie działanie jest spowodowane.”
– pisał nasz czytelnik.

W piątek 17 maja poprosiliśmy o odniesienie się do przedmiotowej kwestii czerski ratusz. Dziś, 21 maja, dotarła odpowiedź- publikujemy poniżej.

„W związku z trwającymi pracami nad aktualizacją systemów informatycznych, w tym Biuletynu Informacji Publicznej, w Urzędzie Miejskim w Czersku mogą pojawiać się okresowe ograniczenia w dostępie do niektórych informacji udostępnianych Mieszkańcom przez Gminę Czersk. Mają one charakter przejściowy i są na bieżąco usuwane, a informacje aktualizowane.” – brzmi odpowiedź z czerskiego magistratu.

Obecnie w Rejestrze Umów są już dostępne również wpisy dotyczące umów zawartych po lutym 2019 roku.

Zobacz Rejestr Umów – BIP GMINY CZERSK – TUTAJ

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.