13-06-19
Gm. Czersk. Zostanie sprawdzona konieczność postawienia znaków lub ponownego pomalowania oznakowania poziomego
Czytelnik: Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

Do redakcji zgłosił się czytelnik, który uważa, że powinny pojawić się znaki pionowe (zakaz wyprzedzania) na odcinku drogi powiatowej (trasa Czersk - Karsin) - od przejazdu kolejowego w Malachinie do skrzyżowania z ul. Cegielnianą w tej miejscowości.Mężczyzna sygnalizuje, że znajdująca się na w/w odcinku linia ciągła nie zdaje egzaminu, ponieważ niejednokrotnie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji - samochody wyprzedzają inne pojazdy, które chcą na przykład skręcić w lewo, w ul. Cegielnianą. Kierowcy nie respektują  rozmalowanej linii, która jest słabo widoczna. Dlatego wydaje się, iż oznakowanie pionowe w tym miejscu jest jak najbardziej niezbędne i poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Poprosiliśmy przedstawicieli zarządcy drogi (Powiat Chojnicki) o odniesienie się do sygnału mieszkańca i odpowiedź czy w/w znaki zostaną ustawione - jeśli tak, to kiedy?

W Starostwie Powiatowym w Chojnicach słyszymy, że w najbliższym czasie zostanie sprawdzona konieczność postawienia znaków lub ponownego pomalowania oznakowania poziomego.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.