10-05-19
Czersk. Odpowiedź urzędu miejskiego
Czytelnik: O jakiejkolwiek estetyce otoczenia, odpowiedzialności, czy też wzorców dla młodszego pokolenia, zapomniano

Otrzymaliśmy informację od czytelnika dotyczącą sytuacji w pobliżu targowiska miejskiego w Czersku oraz ul. Dworcowej (w pobliżu marketów), zdjęcia poniżej.

Poprosiliśmy czerski magistrat o ustosunkowanie się do informacji i przekazanie ewentualnego rozwiązania poruszonych spraw.

List czytelnika:
„W ostatnich tygodniach inwestor budynku handlowego, sytuowanego naprzeciw placu targowego zakończył układanie polbruku na placu parkingowym oraz części przylegającej chodnika. Chodnik ten jest tak skonstruowany, że kończy się na terenie należącym do właściciela budynku. Oznacza to, że dojście do marketu “Netto” może odbywać się wzdłuż jezdni ul. Gen.Hallera, lub przechodząc wprost przez trawnik.

Trawnik był tam w projekcie, gdy budowano “Netto”, obecnie jest zupełnie zdeptany wielokrotnie i codziennie przez mieszkańców.

Osoby podążające do sklepu “Netto” i wracające na plac targowy, poruszają się jak przysłowiowe “błąkające owce”, i to wszystkie nacje wiekowe.

O jakiejkolwiek estetyce otoczenia, odpowiedzialności, czy też wzorców dla młodszego pokolenia, zapomniano.

Samo najbliższe otoczenie jeśli chodzi o sprzątanie, “Netto” czy “Biedronki” na ul. Dworcowej też wymaga większej uwagi.

Warto sądzę poddać powyższe, Urzędowi Miasta, Wydziałowi Inwestycji i Infrastruktury.”


Odpowiedź czerskiego magistratu:
„Wskazany przez czytelnika teren jest własnością marketu Netto. Wydział Inwestycji i Infrastruktury skieruje wniosek do siedziby firmy o wykonanie dalszego odcinka chodnika.

Jeśli chodzi o czystość w mieście, to Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska na bieżąco monitoruje jej stan. Miasto nie odpowiada za porządek na gruntach prywatnych. Jednak zależy nam na estetyce i dlatego staramy się bardzo szybko reagować na wszystkie sygnały.

W sprawie Biedronki przy ul. Dworcowej wczoraj Naczelnik spotkał się Kierownikiem Regionu z Chojnic, którego poprosił o sprzątniecie terenu przy markecie oraz przeprowadzenie deratyzacji. Otrzymał deklarację, że takie działania zostaną podjęte.

Do tej pory nie było żadnych zgłoszeń dotyczących bałaganu przy Netto. Jednak i to miejsce będziemy monitorowali.”


(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.