21-11-19
Gm. Czersk. Burmistrz odpowiada
Czytelnik o ścieżce: Lepsza masa bitumiczna,
możliwość korzystania z innych form aktywności

We wtorek (19.11) przekazywaliśmy informację burmistrza Czerska o sposobie wykonania ścieżki rowerowej z Czerska w kierunku Tucholi (I etap) - w technologii żwirowo-gliniastej (zobacz artykuł – TUTAJ).

Nasz czytelnik uważa, że to błąd, ponieważ taka technologia nie sprawdziła się na odcinku Czersk – Rytel.  Wspomniany trakt musi być często remontowany, a i tak nawierzchnia nie jest stabilna. Lepszym rozwiązaniem, uważa mieszkaniec Czerska, byłoby zastosowanie masy bitumicznej, która jest trwalsza i daje możliwość korzystania z innych form aktywności, np. jazdy na rolkach, na hulajnodze, itp. Nasz rozmówca uważa, że kwestia wyższych kosztów nie może tutaj być barierą, ponieważ poziom dofinansowania inwestycji jest procentowy od wartości zadania, a wkład samorządu czy zarządcy drogi zdecydowanie mniejszy niż 50%. Podpowiada, by lepiej poczekać, nawet jakiś okres czasu i wybudować ścieżkę z prawdziwego zdarzenia, która będzie służyć na długie lata, wielu osobom, nie tylko rowerzystom.

- Ścieżka rowerowa z Czerska w kierunku Tucholi ma przebiegać przez tereny leśne, w pasach przeciwpożarowych. Zgodnie z wymogami Lasów Państwowych nawierzchnia musi być wykonana z materiałów naturalnych, np. żwirowo-gliniasta. Nie można zastosować tutaj nawierzchni bitumicznej – odnosi się do uwag mieszkańca burmistrz Czerska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.