19-02-18
Gm. Czersk. Po przekazaniu konkretnej informacji urzędnicy wszczynają postępowanie
Czytelnik: Palą odpady na placu budowy

Nasz czytelnik zwraca uwagę na przypadki palenia odpadów na działkach, na których powstają nowe budynki.
- Tyle się mówi o ekologii, dbaniu o środowisko, a przecież na wielu budowach różnego rodzaju folie, opakowania, styropiany są nagminnie spalane. W taki sposób usuwa się odpady. Dlaczego inwestorzy nie mają kontenerów na śmieci. Czy nasza gmina może w końcu coś z tym zrobić? – pyta czytelnik, mieszkaniec gm. Czersk.

Urzędnicy z czerskiego magistratu wyjaśniają, że nie posiadają danych dotyczących rozpoczętych inwestycji budowlanych na terenie gminy, ponieważ Starostwo Powiatowe w Chojnicach nie jest zobligowane do przekazywania tego rodzaju informacji. W związku z tym Urząd Miejski w Czersku reaguje na przypadki niewłaściwej utylizacji odpadów pochodzących z placu budowy tylko w przypadku zgłoszenia takiego faktu do urzędu. Po przekazaniu konkretnej informacji urzędnicy wszczynają postępowanie mające na celu m.in. sprawdzenie czy inwestor ma umowę na odbiór odpadów z firmą posiadającą stosowne zezwolenie.

Przypomnijmy, po zamieszkaniu nieruchomości istnieje obowiązek złożenia do urzędu deklaracji, w której podajemy ilość osób przebywających w gospodarstwie domowym oraz wysokość opłaty za zagospodarowanie odpadów.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.