27-01-18
Czersk. Wbito trzy stalowe pręty okręcając je taśmą ostrzegawczą
Czytelnik: Postanowiłem zadzwonić na policję, aby zabezpieczono przyłącze gazowe tkwiące w środku ulicy

- Tutaj w każdej chwili może dojść do tragedii – informuje mieszkaniec ul. Piaskowej w Czersku, który zwraca uwagę na rurę wystającą z ziemi zlokalizowaną obecnie w... pasie drogowym. Chodzi o ulicę Zacisze, jedną z bocznych dróg dochodzących do Piaskowej. Wjeżdżając autem od strony Piaskowej kierujący natrafią na... przyłącze gazowe (zdjęcia poniżej).


- Gdy usłyszałem wczoraj o wybuchu gazociągu pod Poznaniem to od razu pomyślałem o naszej „bombie zegarowej” znajdującej się pod domem. Postanowiłem zadzwonić na policję, aby zabezpieczono przyłącze gazowe tkwiące w środku ulicy. Nietrudno sobie wyobrazić co stałoby się gdyby doszło do rozszczelnienia gazociągu. Sam byłem świadkiem niebezpiecznych sytuacji, gdy kilku kierujących w ostatniej chwili zatrzymało się przed rurą. Tak więc po moim wczorajszym telefonie ktoś przyjechał zabezpieczyć nietypową przeszkodę, wbito trzy stalowe pręty okręcając je taśmą ostrzegawczą. Mam jednak nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona kompleksowo i rura z drogi w końcu zniknie – dodaje nasz rozmówca, który wyjaśnia, że rura znajduje się w drodze od kilku miesięcy, ponieważ
po remoncie ul. Piaskowej wjazd na ul. Zacisze został zlokalizowany w obecnym miejscu, a dotychczasowy przebieg ulicy uległ zmianie. Wcześniej rura znajdowała się przy płocie, który przesunięto.

(red)


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.