24-07-19
Czersk. Potrzebna pisemna zgoda
Czytelnik pyta o e-fakturę z ZUK w Czersku

Publikujemy list czytelnika (poniżej) oraz odpowiedź prezesa ZUK oraz burmistrza Czerska.

„Rachunki z ZUK w formie elektronicznej.

Wiele firm oraz instytucji przechodzi na tzw. e-fakture. Moja pytanie do Burmistrza oraz prezesa ZUK jest następujące:

Czy jest możliwość aby rachunki z wyżej wymienionej instytucji można było otrzymać drogą elektroniczną?

Takie działania nie muszą być obligatoryjne. Przyniosą one dla spółki sporo oszczędności. Koszt wysyłki maila jest zerowy. Jeżeli przeliczy się ilość faktur wysyłanych po przez pocztę w ciągu roku to sądzę że uzbiera się pokaźna suma. Poza tym wdrożenie takiej formy nie wymaga zakupu dodatkowego oprogramowania. Wystarczy zapisać fakturę w pliku z rozszerzeniem pdf po czy wysłać na wskazany adres mailowy. Dodatkowo byłoby to działanie pro ekologiczne. Większość klientów ZUK po zapłaceniu rachunku wyrzucą fakturę do kosza. Jest to kolejna możliwość cięcia kosztów.”

Poprosiliśmy burmistrza oraz prezesa ZUK o odniesienie się do sugestii zawartej w liście czytelnika.

- „Możliwość otrzymywania tzw. e-faktur była, jest i nadal będzie funkcjonować w ramach świadczonych usług. Klienci, którzy chcą korzystać z tego rozwiązania muszą jedynie pisemnie wyrazić na to zgodę. Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 52-398-63-04 wew. 2." – brzmi wspólna odpowiedź, a dokładniej prezesa ZUK Pawła Garbackiego, do której burmistrz nie miał nic do dodania, gdyż jak wyjaśnia prezes, odpowiedź w pełni odnosiła się do zadanego pytania.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.