24-04-20
Gm. Czersk. Dyrektor wyjaśnia
Czytelnik: Raz w tygodniu nie ma bieżącej wody

Wczoraj (23.04) otrzymaliśmy maila od czytelnika w sprawie braku wody.

„Brak wody bieżącej
Witam, chciałbym za pośrednictwem portalu wizjalokalna.pl dowiedzieć się co dzieje się, że w blokach przy ulicy Hallera w Czersku, praktycznie raz w tygodniu (również dzisiaj godz. 9.30) nie ma bieżącej wody.  Czy przy tej ulicy ciągle są prowadzone jakieś prace? Dzieje się tak już od bardzo długiego czasu.  Jest to uciążliwe dla mieszkańców. Liczę na odpowiedź w tej sprawie i mam nadzieję, że to się zmieni.”

O odniesienie się do podnoszonych kwestii poprosiliśmy dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Czersku. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

„Aktualnie trwa szeroko rozumiana naprawa ujęcia wody w Czersku. W związku z nią konieczny był m.in. demontaż jednej z pomp głębinowych, co tym samym przekłada się obecnie na niższą wydajność eksploatacyjną ujęcia. Jednocześnie rosną temperatury, a tym samym nasi Odbiorcy zaczynają podlewać swoje ogródki, co dodatkowo sprawia że mieszkańcy szczególnie bloków odczuwają te wszystkie negatywne skutki spadków ciśnienia.

W tym miejscu chciałbym publicznie zaapelować do tych Odbiorców, aby tymczasowo ograniczyć podlewanie lub chociaż realizować je w innych godzinach niż wieczorne i poranne, kiedy to występują największe rozbiory wody.

Chociaż prace te były planowane od początku roku, to z uwagi na okoliczności na które jako Zakład Usług Komunalnych nie mieliśmy wpływu, są one realizowane dopiero obecnie. Mam zapewnienie wykonawcy, że do tzw. majówki ujęcie będzie pracować już na niemalże pełnych obrotach, więc skończą się te wszystkie dolegliwości.

Bardziej istotny jest fakt, że z uwagi na szereg działań podjętych przez spółkę w latach ubiegłych na terenie naszej gminy nie grozi Państwu deficyt wody pitnej o czym poinformuję w najbliższych dniach.

Paweł Garbacki – Dyrektor Spółki”

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.