31-10-18
Czersk. Prośby do drogowców
Czytelnik: Skrzyżowanie jest źle wykonane

Otrzymaliśmy od czytelnika informację oraz zdjęcia w sprawie skrzyżowania ulic Targowej, Starogardzkiej i Pomorskiej w Czersku.

Czytelnik pisze, że w/w skrzyżowanie jest źle wykonane. Szczególnie zwraca uwagę na wjazd na berlinkę od strony ulicy Targowej.  „Jest sygnalizacja oraz wyjazd dla straży pożarnej. Oczywiście wyjazd jest potrzebny ale pytam się czy musi się znajdować tak blisko skrzyżowania? Od jakiegoś czasu drogowcy namalowali pasy (P-14), które odgradzają wyjazd straży pożarnej od skrzyżowania no ale... jest to przestrzeń gdzie zmieści się 1 samochód. Skrzyżowanie prawdopodobnie jest tak skonstruowane, że gdy bezpośrednio przed sygnalizatorem nie stoi samochód to sygnalizacja nie wpuści nas na berlinkę. 30 października po południu zdarzyła się taka sytuacja, że przed owym skrzyżowaniem był pierwszy samochód ciężarowy a kierowca (według oznakowania) zatrzymał się przed owymi pasami P-14. Co z tego wynikło ? Staliśmy 5 zmian świateł w dodatku sznur samochodów sięgał do ul. Piaskowej gdzie zawsze stoi tutaj kilka samochodów... przez owe "czujniki" – pisze mężczyzna udostępniając dwa zdjęcia z opisanej sytuacji – publikujemy poniżej.

"Mam prośbę do zarządcy tej drogi / skrzyżowania. Proszę o zamieszczenie "czujników", które będą rejestrowały auta stojące przed owymi pasami P-14. Stosunkowo nowe skrzyżowanie a bardzo słabo skonstruowane..."  – dodaje.

Ponadto apeluje do przyszłego wykonawcy modernizacji drogi wojewódzkiej (237) w Czersku (zarządcą jest w tym przypadku ZDW w Gdańsku) –
„jak tak ma wyglądać przyszła modernizacja "drogi wstydu" (DW 237) na terenie miasta to proszę już lepiej nic nowego nie budować (szczególnie rond) a co najwyżej wymienić nawierzchnię.”


Informację z prośbą czytelnika w sprawie wspomnianego skrzyżowania wysłaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.  Rzecznik GDDKiA wyjaśnia, że do korespondencji odniesie się w przyszłym tygodniu.

(red)

 

 

Zdjęcie podglądowe skrzyżowania i wspomnianych oznakowań poziomych (fot. wykonane 30.10., red.):


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.