13-10-18
Czersk. Prace w czerskiej świątyni
Dobiega końca montaż odrestaurowanego
ołtarza „Trójcy Świętej” Hermana Hana


W piątek (12.10) rozpoczął się montaż kolejnych odrestaurowanych elementów (m.in. obrazu) zabytkowego ołtarza „Trójcy Świętej” znajdującego się w czerskiej świątyni. Zadanie wykonała pracownia konserwatorska Katarzyny Przepióry z Torunia.

Przypomnijmy, ołtarz „Trójcy Świętej” z 1611 r. wraz z obrazem, autorstwa
Hermana Hana - jest jednym z najcenniejszych dzieł malarskich w Polsce. Obraz namalowany osobiście przez artystę posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną i naukową.

-  Ołtarz jest najwspanialszym przykładem sztuki późno manierystycznej. Rzeźby i ornamenty wykonane są w najwyższej jakości – mówiła Katarzyna Przepióra, w lipcu ubiegłego roku, podczas rozbiórki ołtarza.

Więcej informacji na temat renowacji przedstawimy wkrótce.

Zobacz również – artykuł: „Pierwsze elementy ołtarza czerskiej świątyni zostały odrestaurowane”

(red)

Zdjęcia z piątku (12.10), ekipa z Torunia przygotowuje się do umieszczenia odrestaurowanego obrazu. Opakowane, pozostałe elementy ołtarza, czekają na montaż:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.