9-07-20
Powiat chojnicki. 14 miejsce w Polsce
Dobre wskaźniki chojnickiego PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach ma się czym pochwalić. Zajął 14 miejsce w kraju pod względem wskaźnika efektywności zatrudnienia. 

W czerwcu 2020 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało najnowsze opracowanie dotyczące analizy efektywności wykorzystania, przez powiatowe urzędy pracy, środków Funduszu Pracy na finansowanie podstawowych form aktywizacji zawodowej w 2019 roku.

Analizowana była między innymi efektywność zatrudnieniowa, czyli udział procentowy liczby osób, które w trakcie lub po zakończeniu udziału w podstawowych formach aktywizacji zawodowej zostały wykazane jako zatrudnione, w stosunku do liczby osób, które zakończyły udział w podstawowych formach aktywizacji zawodowej. Pod względem osiągniętego poziomu wskaźnika efektywności zatrudnieniowej, Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach znalazł się na 14 miejscu w Polsce.  Średnia efektywność zatrudnienia w Polsce w 2019 roku wyniosła 85,52%, podczas gdy w powiecie chojnickim 95,15%.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.