Artykuł reklamowy
Dom bez Kosztów - Folie grzewcze, Fotowoltaika, Rekuperacja
Witajcie po nowym roku! Baterie naładowane?
Mamy nadzieję, że tak!


Nowy rok rozpoczynamy od kilku często zadawanych pytań a więc, nie przedłużając zaczynamy 🙂


▪️Jaką moc instalacji fotowoltaicznej zainstalować❓

✅Jest kilka sposobów na oszacowanie jaką moc powinna mieć instalacja PV. Jeżeli planujesz zamontować fotowoltaikę na domu, z którego korzystasz od lat, wystarczy, że podasz nam ile miesięcznie zużywasz energii i jak wysokie dostajesz rachunki za prąd.
Gdy dopiero budujesz dom, musisz zastanowić się, z jakich sprzętów zasilanych energią elektryczną, zamierzasz korzystać. Na tej podstawie oszacujemy ile będziesz zużywać prądu oraz jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna.
Gdy prąd, wyprodukowany przez PV, zamierzasz używać też do ogrzania domu przy pomocy np. folii grzewczych Red Snake, wówczas musisz posiadać charakterystykę cieplną budynku. Jej przygotowanie jest konieczne do oszacowania pełnego zużycia energii.
Dodatkowo po roku od uruchomienia instalacji, sprawdzamy na ile szacunki się potwierdziły. Często zdarza się, że osoby, które oszczędzały energię, po zamontowaniu PV przestały na to zwracać uwagę. A ilość zużywanego przez nie prądu znacznie wzrosła.

▪️Co z produkcją prądu zimą przez panele fotowoltaiczne❓
✅Panele fotowoltaiczną produkują prąd również zimą. Są wówczas mniej wydajne niż latem. Powodem tej sytuacji są warunki atmosferyczne.
W zimowych miesiącach Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi, kąt padania promieni słonecznych też jest inny niż latem. A i dni słonecznych jest znacznie mniej oraz są one krótsze niż w czerwcu, lipcu czy sierpniu.

▪️Czy mój dach się nadaje❓
✅Dla każdego rodzaju dachu istnieje dostosowany system montażowy, więc odpowiedź na to pytanie jest jedna: tak, nadaje się.

▪️Co dzieje się z niewykorzystaną energią❓
✅Prąd wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne, którego domownicy nie mogą od razu zużyć, jest automatycznie oddawany do publicznej sieci energetycznej. Jest to możliwe, ponieważ budynek z instalacją PV musi być wyposażony w licznik dwukierunkowy, który mierzy ilość prądu pobranego z sieci oraz przekazanego w formie nadwyżek.
Za przechowanie oddanego prądu, zakład energetyczny zatrzyma z nadwyżki 20% (w przypadku instalacji o mocy do 10 kW lub 30%, gdy PV ma większą moc). Resztę energii Klient może odebrać w dowolnej chwili – najczęściej wieczorami lub zimą.

Macie jeszcze jakieś pytania❓
Zapraszamy do kontaktu:

  ul. Piłsudskiego 8
89-600 Chojnice
  tel. 728 851 023
Pn - Pt: 8:00 - 16:00
Sob: 8:00 - 14:00


Zapraszamy też na naszą stronę:
www.dombezkosztow.com

 

Niektóre z naszych realizacji:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.