22-10-20
Gm. Czersk. Policja sprawdza informację podaną przez kierowcę ciężarówki
TIR zatrzymał się na ogrodzeniu

Strażacy z Czerska i Będźmierowic otrzymali wczoraj (21.10) wezwanie do zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Czersk – Łąg.

Na miejscu okazało się, że samochód ciężarowy uderzył w ogrodzenie, wcześniej ścinając drzewo. Z relacji szofera TIR-a wynikało, że musiał gwałtownie hamować ponieważ na skrzyżowaniu - z drogi od strony Budzisk - grupa osób przepychała przez berlinkę, w kierunku Będźmierowic, nieoświetlony pojazd. Mężczyzna miał zauważyć przeszkodę w ostatniej chwili, dlatego gwałtownie nacisnął na hamulec. W konsekwencji ciężarówka podążająca w kierunku Czerska zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzyła w ogrodzenie, wcześniej ścinając rosnące w pobliżu drzewo.

Kierującemu pierwszej pomocy udzielili druhowie, którzy zabezpieczali również miejsce zdarzenia – naczepa pojazdu wystawała na część jezdni. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Ostatecznie mężczyzna odmówił hospitalizacji.

Policja sprawdza informację o grupie osób przepychających przez skrzyżowanie nieoświetlone auto. Wczoraj na miejscu zdarzenia służby zastały tylko TIR-a.

(red)

Zdjęcia (21.10):Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.