9-03-21
Gm. Czersk. Rytel, Czersk
Dwa pożary w gm. Czersk

Wczoraj (8.03) na terenie gm. Czersk doszło do dwóch pożarów.

Najpierw ok. godz. 14.30 strażacy gasili pożar w Rytlu – poddasze budynku mieszkalnego.

Mieszkańcy budynku (sześć osób) opuścili go przed przyjazdem służb, nikt z ludzi nie odniósł obrażeń. Ogień pojawił się na poddaszu, był mocno rozwinięty, gdy przyjechali druhowie – płomienie wychodziły już na zewnątrz poszycia dachowego, w okolicy komina.Spaleniu uległo poddasze (konstrukcja, pokrycie dachu) wraz ze sprzętem znajdującym się w środku. Starty wstępnie oszacowano na 80 tys. zł. Strażacy zakazali użytkowania pieca c.o. oraz komina do czasu naprawy i stosownego odbioru. Dach tymczasowo przykryto plandeką.

Do akcji zadysponowano strażaków z Rytla, Brus i Chojnic.Na miejscu pojawił się też pracownik zarządzania kryzysowego z czerskiego ratusza. Burmistrz Czerska informuje, że nie ma potrzeby zapewnienia rodzinie lokalu zastępczego. Gmina podstawi kontener do wywozu odpadów po pożarze i wywiezie go na koszt samorządu. Ewentualna pomoc, w razie konieczności, będzie skierowana też przez Centrum Usług Społecznych w Czersku.

Pożar sadzy w kominie - Czersk
Tego samego dnia przed godz. 18.00 druhowie z Czerska gasili pożar sadzy w kominie, budynku w centrum miasta (ul. Kościuszki).Pożar miał miejsce w budynku znajdującym się w zwartej zabudowie. Występowało duże zadymienie. Strażacy opanowali sytuację.

O pożarach sadzy w kominie i sposobach ich zapobiegania napiszemy w osobnym materiale.

(red)
Fot. KP PSP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.