3-04-19
Czersk. W gronie najlepszych matematyków  4 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
„Dwójka” w Finale Ogólnopolskiego
Konkursu Liga Matematyczna

We wtorek, 26 marca odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego - konkursu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i Akademię Pomorską w Słupsku. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział  590 uczniów klas IV – VI SP, około 500 uczniów klas VII – VIII  szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych oraz 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się około 60 najlepszych matematyków w każdej z trzech grup wiekowych. W zmaganiach finałowych uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą matematyczną, dalece wykraczającą poza ramy programowe.  O miejscach na podium zdecydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez uczestników po trzech etapach korespondencyjnych, etapie półfinałowym, który odbył się w lutym w Słupsku oraz etapie finałowym.

W tym samym dniu odbyło się również uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom i finalistom tegorocznego konkursu. W tym roku w gronie najlepszych matematyków, znalazło się 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Tytuły Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna” zdobyli w tym roku: Paweł Brzeziński (13 miejsce w końcowym rankingu) i Jakub Chabowski z klasy VIII a oraz Martyna Leszczyńska z kl. III c gimnazjum (opiekun J. Prolejko). W kategorii uczniów klas IV – VI tytuł finalistki wywalczyła Marta Cysewska z klasy VI a (opiekun I. Zaborowska)

Wszystkim finalistom gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, wspierającym dzielnie swoje pociechy oraz nauczycielom, którzy pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy.

Mat. SP2 Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.