28-01-21
Czersk. ZDJĘCIA
Dworzec PKP w Czersku – inwestycja w toku.
Zakończenie przebudowy - 30 kwietnia br.

Dziś (28.01) na budowie dworca kolejowego w Czersku odbyła się kolejna narada z udziałem burmistrza Czerska, inspektora nadzoru, wykonawcy i pracowników magistratu. Sprawdzano i omawiano postęp prac.

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z montażem stolarki okiennej. Obecnie trwa wykonywanie instalacji wewnętrznych, dociepleń ścian, stawianie ścianek wewnętrznych, budowa szybu windowego.

- Do tej pory wykonano oczyszczenie ścian zewnętrznych, prace rozbiórkowe wewnątrz budynku, stropy wewnętrzne, konstrukcję  i odeskowanie dachu, schody na klatce schodowej, ściany patio, część przyłączy zew. W najbliższym czasie będzie wykonywane pokrycie dachu dachówką ceramiczną, tynkowanie ścian i sufitów oraz budowa kolejnych przyłączy zewnętrznych – wylicza  burmistrz Czerska, Przemysław Biesek-Talewski.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w wysokości 55% oraz z budżetu państwa w wysokości 10% wszystkich kosztów kwalifikowanych.

Generalnym wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kazimierz Kropidłowski ze Zlotowa (gm. Czersk). Wartość inwestycji to kwota 3.945.748,99 zł brutto.

Termin zakończenia realizacji umowy na przebudowę budynku dworca kolejowego w Czersku zgodnie z przedstawionym przez Wykonawcę harmonogramem rzeczowo-finansowym przypada na koniec kwietnia br.  

- Warto też przypomnieć, że w ramach przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja części miasta Czersk”, oprócz w/w zadania związanego z przebudową części budynku Dworca PKP w Czersku, w ubiegłym roku zmodernizowano ulice Transportowców i Wojska Polskiego w Czersku. Natomiast w tym roku wybudowane zostanie wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, a także częściowy remont budynku mieszkalnego przy ul. Transportowców oraz zagospodarowane tereny przy tej ulicy – dodaje burmistrz Czerska.

Wyremontowana część budynku dworca PKP będzie przeznaczona na usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób niesamodzielnych, seniorów oraz niepełnosprawnych. Zmodernizowany zostanie też dziedziniec, jego część (patio) będzie zadaszona przeszklonym dachem na konstrukcji stalowej i pozostawionych murach.

(red)

Trwa modernizacja części dworca PKP. Z postępem prac zapoznawał się dziś m.in. burmistrz Czerska (28.01):

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.