25-05-18
Czersk. Sesja Rady Miejskiej w Czersku - wideo cz. I
Dyrektor chojnickiego PUP odpowiadał
na pytania radnych


Publikujemy relację wideo - cz. I z wczorajszej (24.05) sesji Rady Miejskiej w Czersku. Wojciech Adamowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach odpowiadał na pytania radnych.

Podejmowano m.in. temat refundacji kosztów prac wykonywanych w systemie robót publicznych. Gm. Czersk zgłosiła na 2018 rok zapotrzebowanie na pięć takich miejsc pracy. Dyrektor mówił też o zatrudnianiu cudzoziemców na terenie powiatu chojnickiego. Z danych chojnickiego PUP wynika, że w 2017 roku pracę podejmowało ok. 1900 cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, ale też Białorusi czy Gruzji.W ciągu kilku miesięcy 2018 roku wpisano już blisko 600
oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Więcej w relacji wideo - poniżej.


Sesja Rady Miejskiej w Czersku - wideo cz. I:

00:02 sek. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum. Przyjęcie ewentualnych zmian w porządku obrad sesji. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji, w tym sprawozdanie międzysesyjne burmistrza.  Rady. Głosowania.
03:43 sek. Informacja o przebiegu prac zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy
04:14 sek. Informacja o sytuacji na rynku pracy w gminie Czersk oraz oferta Powiatowego Urzędu Pracy.
04:57 sek. Radny Bieliński pyta się dyrektora PUP w Chojnicach o prace interwencyjne.
06:15. sek. Odpowiada dyrektor PUP, Wojciech Adamowicz, który omówił zadania i przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy, jaka jest w gestii urzędu. Dyskusja.
17:25 sek. Przewodniczący RM podziękował za przybycie Wojciecha Adamowicza na obrady sesji.
17:57 sek. Informacja dotycząca działalności Administracji Zasobów Komunalnych w Czersku oraz informacja na temat bazy turystyczno-rekreacyjnej i stanu przygotowań do sezonu turystycznego.
18:37 sek. Informacja o działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku.
19:02 sek. Informacja o wykonaniu budżetu za I kwartał 2018 r.
   
(red)

Zdjęcia z sesji - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.