26-05-18
Czersk. Sesja Rady Miejskiej w Czersku – wideo cz. II
Dyskusja o narkotykach, nawałnicy
i nowym samochodzie dla OSP w Czersku


Publikujemy kolejną relację wideo (cz. II) z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku.

Dyskusja dotyczyła funkcjonowania służb porządkowych na terenie gminy. Podejmowano m.in. temat ubiegłorocznej nawałnicy, pozyskania samochodu bojowego dla OSP Czersk czy przeprowadzonych kontroli. Kierowano też pytania do szefa czerskich stróżów prawa w kwestii zwiększenia ilości przestępstw. Dopytywano też o problem narkotyków w Czersku.

O działalności służb ratunkowych podczas ubiegłorocznej nawałnicy mówił starszy kapitan Marcin Wróblewski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Przybliżał radnym ogrom podejmowanych działań. Od razu po nawałnicy strażacy odebrali w ciągu doby aż 1000 zgłoszeń. Przy ewakuacji harcerzy z obozowiska w Suszku było zaangażowanych 67 zastępów straży, w tym specjalne grupy ratowników (grupa wysokościowa i poszukiwawcza z psami), a później także śmigłowce z marynarki wojennej i morskiego oddziału straży granicznej. W początkowej fazie helikoptery (m.in. 3 LPR - z Bydgoszczy, Koszalina i Gdańska) nie mogły przylecieć na miejsce z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.   
 

Sebastian Pastucha, komendant Komisariatu Policji w Czersku odpowiadał na pytania dotyczące m.in. narkotyków i zwiększenia ilości przestępstw w gminie. Wyjaśniał na przykład, że wzrost w statystykach jest spowodowany przez pewną kobietę z gm. Czersk, która wystawiała na portalach aukcyjnych towary, których później nie wysyłała. Oszukanych było bardzo dużo osób, a co za tym idzie odnotowano więcej zdarzeń. Szef czerskich stróżów prawa mówił też o problemie narkotyków. Wyjaśniał, że czerscy policjanci ujawniają stosunkowo dużo tego rodzaju przestępstw. Pomocne są tutaj przekazane przez samorząd narkotesty. Niestety czasami dochodzi do tragicznych zdarzeń, tak jak w przypadku jednej z osób, która zmarła po zażyciu substancji odurzającej o nieznanym składzie.

Sesja Rady Miejskiej w Czersku – wideo cz. II:

00:03 sek. Informacja o funkcjonowaniu służb porządkowych na terenie Gminy Czersk.

00:37. sek. Radna Barbara Fierek ma kilka pytań do komendanta policji w Czersku.

00:51 sek. Przewodniczący RM zaprasza komendanta Sebastiana Pastuchę do mównicy.

03:10 sek. Komendant odpowiada radnej, a także na inne pytania zadane przez radnych m.in. dotyczące narkotyków i zwiększenia ilości przestępstw w gminie.

27:32 sek. Radna Barbara Fierek ma pytania donośnie działań straży pożarnej w roku ubiegłym jak i obecnym. 

28:29 sek. O działalności służb ratunkowych podczas ubiegłorocznej nawałnicy mówi starszy kapitan Marcin Wróblewski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. W trakcie swojej wypowiedzi odpowiadał na bieżąco na zadawane pytania przez radnych.

01:16:07 sek. Przewodniczący Grzegorz Kobierowski zamyka dyskusję.

(red)

Kolejne relacje z czwartkowej (24.05) sesji będziemy publikować od najbliższego poniedziałku.

Zdjęcia z sesji - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.