18-10-18
Powiat chojnicki. Nowe BMW z wideorejstratorem, 250KM pod maską...
DZIAŁANIA NA DRODZE KRAJOWEJ NR 22

Wczoraj (17.10) od wczesnych godzin porannych na tzw. „Berlince” trwały działania pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Ponieważ wspomniana trasa, jest głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez kilka powiatów naszego województwa, policjanci prowadzili na niej wzmożone kontrole drogowe.

Głównym celem prowadzonych ostatnio przez chojnickich policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Kolejna akcja miała za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Oprócz kontroli prędkości, podczas prowadzonych czynności policjanci zwracali szczególną uwagę również na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów obowiązujących na drodze. Funkcjonariusze prowadzili działania na tzw. „berlince” w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń w tym też w obrębie miejsc, gdzie mieszkańcy powiatu zaznaczają punkty na „Mapie zagrożeń”. Mundurowi wykorzystywali zarówno radiowozy oznakowane jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w głównej mierze podejmowali kontrolę wobec tych pojazdów, których kierujący przekraczali dozwoloną prędkość, ale także reagowali na inne wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. Niestety, kolejna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga nr 22” pokazała, że ponad 50 % z skontrolowanych kierujących jeździ znacznie za szybko. Aż 40 osób zostało zatrzymanych w związku z popełnionymi wykroczeniami w tym 29 za przekroczenie dozwolonej prędkości.  Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że przepisy dotyczące ruchu drogowego są dla naszego bezpieczeństwa.

Nowe, nieoznakowane BMW wyposażone w wideorejstrator, 250KM pod maską...
Do działań wykorzystano nowy policyjny radiowóz marki BMW, z którego od ponad tygodnia korzystają policjanci z człuchowskiej drogówki. Nowy radiowóz wyposażony jest w benzynowy silnik z turbiną - dysponuje mocą 250 KM, posiada stały napęd na cztery koła, pojazd jest wyposażony we wszystkie nowoczesne systemy wspomagające bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W aucie zamontowany jest nowoczesny wideorejestrator, a policjanci mają możliwość rejestrowania kierowców jadących przed i za radiowozem – auto na zdjęciach poniżej.


Nowe BMW pojawi się wkrótce m.in. w pow. chojnickim, podczas kolejnych działań.

KPP Chojnice, Człuchów

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.