28-05-20
Powiat chojnicki. 46 wykroczeń, 32 mandaty
DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ NA `BERLINCE`

Wczoraj (27.05) od wczesnych godzin porannych na tzw. „Berlince” trwały działania pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Ponieważ wspomniana trasa, jest głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez kilka powiatów naszego województwa, dlatego też policjanci z chojnickiej drogówki prowadzili na niej kolejne wzmożone kontrole drogowe.

Głównym celem prowadzonych przez stróżów prawa działań, było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Prowadzona kolejna akcja miała za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas prowadzonych czynności policjanci zwracali szczególną uwagę również na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów obowiązujących na drodze. Funkcjonariusze prowadzili działania na tzw.„berlince” w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń w tym też w obrębie miejsc, gdzie mieszkańcy powiatu zaznaczają punkty na „Mapie zagrożeń". Mundurowi wykorzystywali zarówno radiowozy oznakowane jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w głównej mierze podejmowali kontrolę wobec tych pojazdów, których kierujący przekraczali dozwoloną prędkość, ale także reagowali na inne wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. Podczas tej akcji ujawnili  46 wykroczeń z czego 37 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Nałożyli na sprawców  32 mandaty karne, pouczyli 11 kierujących, skierowali 3 wnioski do sądu oraz zatrzymali fakultatywnie jedno prawo jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że przepisy dotyczące ruchu drogowego są dla naszego bezpieczeństwa!

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.