11-05-18
Powiat chojnicki. Kontrole prędkości na ul. Towarowej i Gen. Bema w Czersku
DZIĘKI MAPIE ZAGROŻEŃ I MOJEJ KOMENDZIE JEST BEZPIECZNIE

Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, mieszkańcy naszego powiatu oraz całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Zachęcamy do korzystania z tych nowoczesnych form kontaktu.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jak już wie prawie każdy mieszkaniec powiatu jest narzędziem które służy funkcjonariuszom, a także społeczeństwu do poprawy bezpieczeństwa. Dzięki Mapie, mieszkańcy mogą podpowiadać policjantom i wskazywać miejsca, gdzie potrzebna jest ich systematyczna „wizyta”. Od stycznia do końca kwietnia tego roku mieszkańcy powiatu chojnickiego nanieśli na nią 399 miejsc , które według nich są miejscami zagrożonymi. 182 zostało potwierdzonych. Mieszkańcy głównie poprzez to bardzo sprawnie działające narzędzie zgłaszają zaznaczając na Mapie takie kategorie jak:, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czy też żebranie w okolicach punktów handlowych, a także o nieprawidłowej infrastrukturze drogowej.

Właśnie w ostatnich kilku dniach policjanci weryfikowali kolejne informacje naniesione na mapę dotyczące osób żebrzących w okolicach stacji benzynowej przy ul. Człuchowskiej w Chojnicach oraz innych marketów w mieście. Reagowali na zgłoszenia podejmując kontrole prędkości na ul. Towarowej i Gen. Bema w Czersku, ul. Gdańskiej w Rytlu oraz w Sławęcinie, na ul. Chojnickiej. W związku z dużą ilością zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania cyklicznie sprawdzają miejsca wskazane na mapie to jest: ul. Weterynaryjną i Strzelecką, ul. Ludową, a także w Krojantach ul. Okrężną. Policjanci w celu wyeliminowania wskazanych przez mieszkańców zagrożeń podejmują w zaznaczonych miejscach interwencję podczas których pouczają oraz nakładają mandaty karne, a nawet kierują wnioski do sądu. W ostatnim tygodniu policjanci potwierdzili  jako miejsce zagrożone w Chojniczkach ul. Chojnicką oraz w Czersku ul. Wrzosową.

Dzięki dobrej współpracy i przekazywanym informacjom przez mieszkańców można znacznie lepiej dyslokować siły, lepiej zadaniować policjantów, także dzielnicowych, oraz skuteczniej współpracować z innymi instytucjami w rozwiązywaniu problemów ważnych dla obywateli.

Policja przypomina, że za pomocą tej aplikacji mieszkańcy powiatu, ale i całego kraju, mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą Internetu mogą oni podpowiadać policjantom gdzie np. nocują bezdomni, albo w którym miejscu są źle ustawione znaki drogowe, gdzie występują dzikie wysypiska śmieci i wiele innych.

 „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz pomorskiej policji, a jej obsługa jest bardzo prosta. Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji zależy również aby funkcjonariusze byli bliżej mieszkańców, dlatego przygotowali aplikację Moja Komenda, która zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak i Moja Komenda nie służą do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

KPP Chojnice

 

Krajowa Mapa zagrożeń - adres: http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.