1-02-18
Powiat chojnicki.
Na plakatach znajdują się kontakty do dzielnicowych z danego rejonu
DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS


„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z terenu powiatu chojnickiego odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.

"Dzielnicowy bliżej nas" -  to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej. Kampania polega między innymi na ekspozycji plakatów informacyjnych oraz  ulotek na terenie powiatu chojnickiego. Zgodnie z założeniami projektu dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, rzecznikiem Policji wobec mieszkańców, powinien więc cieszyć się dużym autorytetem, kształtować procesy komunikowania się z mieszkańcami, wykazywać inicjatywę w pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci podczas codziennej służby, podczas spotkań w szkołach w swoich rejonach, przekazali plakaty na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego znajdziemy także w aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Na plakatach znajdują się kontakty do dzielnicowych z danego rejonu. Plakaty zawierają również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikacji Moja Komenda. Są to aplikacje, które mają ułatwić kontakt mieszkańców z Policją.

Uwaga! Podane poniżej adresy mailowe ułatwia Państwu kontakt  dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skargw rozumieniu przepisów, nie służą również do wzywania pilnej interwencji.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112 lub do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach (tel.52-395-61-05) -informacje odnośnie możliwości i form kontaktu z komendą w Chojnicach, komisariatem w Czersku, rewirem w Charzykowach bądź posterunkiem w Brusach.


Dzielnicowi odbierają pocztę mailową w godzinach swojej służby.

REJONY  DZIELNICOWYCH  KP  CZERSK, NR TELEFONÓW - TUTAJ

mat. KPP Chojnice

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.