5-06-19
Czersk. Relacja
Dzień Dziecka w `Dwójce`

Dnia 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od ciepłych słów, które przekazała w imieniu całej dyrekcji Justyna Prolejko, składając wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Dzień ten był również okazją, by wręczyć nagrody tym, którzy podjęli się trudu udziału w różnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

Tego dnia przygotowano dla naszych milusińskich mnóstwo atrakcji. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli możliwość wyżycia się podczas „Turnieju  o Pluszowego Misia”, a następnie wzięli udział w ciekawym spotkaniu z panem pszczelarzem Janem Słomińskim, który zademonstrował uczniom mobilny ul oraz przekazał tajniki produkcji miodu. W tym samym czasie, uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w grze terenowej „W parku bezpiecznie i zdrowo – na sportowo!”. Zadaniem klas było odnaleźć 8 punktów kontrolnych, które zostały przygotowane na terenie Parku Borowiackiego i rozwiązać zadanie teoretyczne lub sprawnościowe. Dla klas VII i VIII przygotowano 6 punktów kontrolnych z zadaniami na terenie szkoły i placu przyszkolnego. Uczniowie między innymi musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, telefonów alarmowych, zdrowego żywienia, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ciekawostek związanych z naszym miastem. Uczniowie, pod okiem swoich wychowawców, przygotowywali też zdrowe  sałatki i kanapki jak również wykazali się umiejętnością rozkładania namiotu na czas. Dla klas III gimnazjum przygotowano wycieczki edukacyjne do miejscowych zakładów pracy.

Na boisku szkolnym ustawiono stoły, na których wszystkie klasy  wystawiły zdrowe potrawy: kanapki, sałatki, kefiry owocowe, warzywne przekąski. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Na koniec dnia pani dyrektor Ewa Wrycza podsumowała ten niecodzienny dzień i nagrodziła wszystkie klasy. Oceniono i nagrodzono najładniejsze plakaty przygotowane w ramach akcji: „Latem na sportowo – bezpiecznie i zdrowo!”.  W kategorii klas IV – VI zwyciężyła klasa IV c, która w nagrodę otrzymała smaczną pizzę przygotowaną przez Panią Dyrektor. W kategorii klas VII – VIII bezkonkurencyjna okazała się klasa VIII b. Tego dnia nie było jednak przegranych, wszystkie klasy otrzymały słodkie nagrody. W stołówce szkolnej na wszystkich uczniów czekała smaczna zupka i drożdżówka, ufundowane przez naszych sponsorów.

Nie byłoby tyle atrakcji, gdyby nie wsparcie Rady Rodziców oraz Aktywnej Dwójki – Stowarzyszenia „Barka”, za co serdecznie dziękujemy. Natomiast wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka. 

Mat. SP2 Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.