4-09-19
Gm. Czersk. Podziękowania radnego
Dziewięć dróg do modernizacji

Cztery wnioski przygotowane przez urzędników z czerskiego ratusza uzyskały dofinansowanie w ramach Fundusz Dróg Samorządowych. Do Gminy Czersk trafi 4,5 miliona złotych na cztery zadania, które obejmują w sumie dziewięć dróg. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 procent. Wszystkie cztery inwestycje będą kosztowały więc dziewięć milionów złotych.

Modernizacji zostaną poddane: ulice Stolarska, Kaszubska, Partyzantów, Derdowskiego, Zacisze i Ks. Płk. Wryczy w Czersku, droga gminna w miejscowości Dąbki wraz ze skrzyżowaniem z DW nr 237,  Cicha i Kościelna w Łęgu (refundacja poniesionych kosztów).

Realizacja zadań ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

„Chciałbym w imieniu Mieszkańców serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Przemysławowi Bieskowi-Talewskiemu za to, że po wielu latach doczekają się nowej drogi do miejscowości Dąbki. Cieszy mnie ten fakt tym bardziej, że od 5 lat stale zabiegałem o przebudowę tej drogi. Jesteśmy dopiero co na początku pierwszej kadencji, a już taka wspaniała inwestycja będzie miała miejsce. Cieszy tym bardziej ten fakt, że przebudowa będzie kompleksowa i całościowa.

Mieszkańcy wielokrotnie na spotkaniach, czy podczas rozmów ze mną domagali się remontu tej drogi. Jestem zadowolony, że mogłem spełnić swoją obietnicę wyborczą.

Cieszę się, że obecny Burmistrz bierze pod uwagę głos Mieszkańców i że potrafił pozyskać już tak pokaźne środki finansowe na przebudowę naszych dróg gminnych.

Z poważaniem
Jacek Grzella 
Radny Rady Miejskiej w Czersku”


(red)
fot. nadesłane

Na zdjęciach radny i sołtys Jacek Grzella: 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.