19-01-19
Region. Msza święta pogrzebowa o godz. 12.00. Zdjęcia z konduktu i wczorajszej mszy św.  
Dziś uroczystości pogrzebowe
śp. Pawła Adamowicza

W piątek gdańszczanki i gdańszczanie pożegnali się ze swoim Prezydentem w Bazylice Mariackiej. Świątynię zamknięto o północy, ponownie zostanie otwarta dziś tj. w sobotę 19 stycznia o godz. 10.00. Msza pogrzebowa rozpocznie się w samo południe. Nabożeństwo będzie transmitowane na specjalnych ekranach ustawianych na terenie Głównego Miasta. Uroczystości będą tłumaczone na język migowy.

Od godz. 12.00 przez około minutę włączone będą syreny alarmowe.

Informujemy, że w sobotę na terenie Głównego Miasta obowiązuje całkowity zakaz używania dronów. Agencja Żeglugi zamknęła przestrzeń powietrzną nad Głównym Miastem do wysokości 550 m.


W tym miejscu zostaną złożone prochy prezydenta Adamowicza.
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Osiem telebimów plus ERGO ARENA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Bazylice Mariackiej, dla wszystkich gdańszczan, którzy nie dostaną się do kościoła, a chcieliby wspólnie uczestniczyć w ceremonii, będzie przeprowadzona transmisja z uroczystości. Nabożeństwo pogrzebowe będzie transmitowane na specjalnych ekranach ustawianych w kilku miejscach na terenie Głównego Miasta.

Ekrany zainstalowane będą na:

-  Długiej i Długim Targu (łącznie 5 ekranów)

-  Targu Węglowym

-  Placu Świętopełka

-  Wyspie Ołowianka

Dodatkowo będzie możliwość uczestniczenia w ceremonii za pośrednictwem transmisji wyświetlanej na ekranach zainstalowanych w ERGO ARENIE. Hala zostanie otwarta o godz. 10.00, wejście przez bramę A1.

Nabożeństwo będzie transmitowane na portalu www.gdansk.pl


ZOBACZCIE zdjęcia z mszy świętej w Bazylice Mariackiej - TUTAJ

ZOBACZCIE zdjęcia z konduktu pogrzebowego Prezydenta Gdańska – TUTAJ

 

Źródło: gdansk.pl

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.