1-10-20
Powiat chojnicki. Nietypowa sytuacja miała bardzo konkretny, charytatywny cel
Egzamin na Lamborghini Gallardo LP560-4 w Chojnicach

W miniony piątek, 25 września, w chojnickim oddziale Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku odbył się wyjątkowy egzamin. Wyjątkowy, ponieważ samochodem egzaminacyjnym było Lamborghini Gallardo LP560-4.


Przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy takim samochodem jak Lamborghini jest możliwe.   |  fot. nad.


Ta nietypowa sytuacja miała bardzo konkretny, charytatywny cel. Pomysłodawcą inicjatywy jest pan Paweł Bill – instruktor nauki jazdy i techniki jazdy. To on wymyślił, że Lamborghini z „elką” na dachu przyciągnie uwagę wielu osób. A wszystko po to, aby wypromować zbiórkę pieniędzy na protezy sportowe dla Krzysia i Miłosza.

Obaj chłopcy stracili lewe nogi w wypadku komunikacyjnym. Protezy pozwolą im wrócić do w miarę normalnego życia. Aby projekt zakończył się sukcesem, potrzebne jest 80 tysięcy złotych. Na razie udało się uzbierać 10% tej sumy.Prawo dopuszcza taką możliwość, gdy samochód jest dostosowany do rodzaju schorzenia osoby niepełnosprawnej. Tak było w przypadku Lamborghini – samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów.

Informacje dodatkowe: film na YT -
zobacz

Zbiórka pieniędzy - tutaj

Angelika Ślusarczyk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.