11-04-19
Region. "
Wszyscy musimy pamiętać, że uczeń nie jest stroną sporu i nie powinien ponosić konsekwencji strajku"
Egzaminy gimnazjalne - konferencja prasowa


- W województwie pomorskim egzaminy przebiegły bez zakłóceń, wyjątkiem była jedna szkoła w gminie Puck. Do egzaminu nie przystąpiło 70 uczniów – powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas wczorajszej konferencji prasowej podsumowującej pierwszy dzień testów.

Wczoraj uczniowie pisali sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także języka polskiego. Dziś przystąpią do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej (matematyka, biologia, chemia, fizyka i geografia), jutro z języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski).

Jak podkreślała Monika Kończyk, pomorski kurator oświaty w Pomorskiem do egzaminu gimnazjalnego  10, 11 i 12 kwietnia do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku zgłoszono 422 szkoły i 22 822 uczniów.

W związku z sytuacją strajkową do Kuratorium Oświaty w Gdańsku zgłosiło się ponad 400 osób posiadających uprawnienia pedagogiczne, deklarujących pomoc przy przeprowadzaniu egzaminów.

- Ta pomoc będzie najbardziej potrzebna w piątek, czyli dniu egzaminu z języka obcego bo tu są najliczniejsze komisje – podkreśliła kurator dodając, że w szkole, w której wczoraj egzamin się nie odbył dziś i jutro takiego zagrożenia już nie będzie.

- Wszyscy musimy pamiętać, że uczeń nie jest stroną sporu i nie powinien ponosić konsekwencji strajku – apelował wczoraj Dariusz Drelich. – Liczę na to, że jutrzejsze (czwartkowe) i piątkowe egzaminy gimnazjalne, a także egzamin ósmoklasisty przebiegną bez zakłóceń. Dziękuję jednocześnie i organom prowadzącym, gminom, dyrektorom i nauczycielom, którzy zasiadali w komisach, za pomoc w ich przygotowaniu i zorganizowaniu.

Pomorski Urząd Wojewódzki

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.