12-05-19
Powiat chojnicki. Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019
Sukcesy uczniów czerskiej `Jedynki`

9 maja w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach przeprowadzono eliminacje powiatowe Turnieju BRD. Był to już czterdziesty drugi finał imprezy podnoszącej kulturę korzystania z dróg publicznych.


Uczestnicy turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, zdobywali punkty za jazdę na torze przeszkód.   |  fot. nad.

Oraz upowszechniającej przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podnoszącej umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  propagującej rower, jako środek poruszania się po drogach. W bieżącym roku szkolnym Turniej BRD zorganizowano wyłącznie dla uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie prezentowali posiadane umiejętności bezpiecznego korzystania z dróg w dwóch grupach wiekowych: młodszej (do 12 lat) i starszej (klasy VII i VIII). Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego podczas rozwiązywania testu, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej i pokonywali niełatwy rowerowy tor przeszkód.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny:

w grupie młodszej: SP w Brusach, SP w  Konarzynach, SP nr 1 w Czersku

w grupie starszej: SP nr 3 w Chojnicach, SP nr 1 w Czersku, SP nr 2 w Brusach, SP w Kłodawie, SP w Konarzynach

Turniej rozstrzygnięto na płaszczyźnie drużynowej, najlepszy zespół będzie reprezentował powiat w rozgrywkach wojewódzkich turnieju oraz indywidualnie – dla uczniów, którzy uplasowali się na pierwszych miejscach -  organizatorzy przygotowali nie lada upominki, rowery. Było o co walczyć!

Oto tegoroczne drużynowe  wyniki  Turnieju BRD:


grupa młodsza:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku (Paweł Gortatowski, Natalia Gortatowska, Ignacy Janikowski, Łucja Januszewska)

2. Szkoła Podstawowa w Brusach (Seweryn Szreder, Bartosz Kubiszewski, Wiktoria Szyszka, Zuzanna Kloskowska)

3. Szkoła Podstawowa w Konarzynach (Andżelika Rudnik, Zuzanna Milewska, Kamil Sielski, Jakub Szczyrbak)


grupa starsza

1. Szkoła Podstawowa w Kłodawie (Amelia Graban, Emilia Kiedrowska, Klaudia Traczyk)

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach (Kornelia Weltrowska, Artur Gierszewski, Mateusz Rybakowski)

3. Szkoła Postawowa nr 3 w Chojnicach ( Kornel Werner, Aleksndra Mindak, Wiktoria Żmuda Trzebiatowska)

4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku (Aleksandra Kukowska, Kornelia Kryger, Marta Kryger)

5. Szkoła Podstawowa w Konarzynach (Sara Wnuk Lipińska, Maria Kowcun, Aleksandra Gawin)


Najlepsze wyniki indywidualne zawodników:

grupa młodsza

Natalia Gortatowska, SP nr 1 Czersk

Zuzanna Milewska, SP Konarzyny

Wiktoria Szyszka, SP Brusy

Paweł Gortatowski, SP nr 1 Czersk

Ignacy Janikowski, SP nr 1 Czersk


grupa starsza

Emilia Kiedrowska, SP Kłodawa

Artur Gierszewski, SP nr 2 Brusy

Mateusz Rybakowski, SP nr 2 Brusy

Wiktoria Żmuda Trzebiatowska, SP nr 3 Chojnice

Aleksandra Mindak, SP nr 3 Chojnice

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli: Gmina Brusy, Gmina Miejska Chojnice, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Gmina Konarzyny, Gmina Czersk. Nad przebiegiem etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD czuwała komisja, sędzią głównym turnieju był Piotr Skorupski, nadzór pełnili też przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Chojnicach, sierżant sztabowy Łukasz Mazur i sierżant Jarosław Brzeziński.

Gośćmi turniejowych zmagań w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach były pani Irena Laska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Chojnicach, pani Joanna Sawczyn, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, pani Hanna Szyszka, wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku, zespół wizytatorów w Chojnicach.

Wszyscy uczniowie odebrali od organizatorów, wicedyrektor SP nr 3 w Chojnicach, pani Zofii Myszki i gości turnieju serdeczne podziękowania wspaniałego przygotowania się do zmagań konkursowych i życzenia dalszych sukcesów na polu bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego. My też gratulujemy osiągniętych wyników!

(ZSz-P nr 3)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.