9-05-19
Powiat chojnicki. TERMINARZ
Europejska Noc Muzeów również w Chojnicach

Po raz trzeci w Chojnicach będzie można zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla wszystkich mieszkańców oraz obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy oraz występy. Wszystko z okazji Europejskiej Nocy Muzeów już 18 maja.

Nocne zwiedzanie cmentarza lub bazyliki wraz z kryptą? Odwiedziny w … Schronisku dla Nieletnich? Te i więcej atrakcji przygotowali organizatorzy trzeciej już Europejskiej Nocy Muzeów w Chojnicach.

Będzie okazja rodzinnie zwiedzić ratusz, stary ogólniak, cmentarze czy spędzić ciekawie czas we Wszechnicy Chojnickiej (od godz. 18.00 do 21.00), gdzie odbędą się prezentacje najstarszych zbiorów bibliotecznych, starego sprzętu używanego w bibliotece, a także będzie okazja nauczyć się pisać gęsim piórem.

W ChCK nastąpi otwarcie wystawy Anny Eichler (godz. 18.00), w Muzeum Janusza Trzebiatowskiego zagoszczą … górale, których będzie można posłuchać również w fosie (od godz. 17.00). Od godz. 19.00 w fosie koncert zespołu Menele, po nim ognisko. Schronisko dla Nieletnich będzie można zwiedzać z przewodnikiem co pół godziny od godz. 17.00 do 18.30 (zbiórka przed bramą).

Szczegóły na plakacie.

Tekst i fot. (olo)

 

Powiększ - tutaj

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.