13-03-24
GM. CZERSK - GM. KARSIN. ZDJĘCIA, WYNIKI
Kolejny duży sukces Karate Klubu „INAZUMA”

Wiktoria Narloch - uczennica Czerskiego LO - zdobyła 3 złote medale - w KUMITE, KATA i FUKU-GO.

W sobotę 9 marca 2024 r. w Wejherowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 13 pomorskich klubów.

Konkurencje były podzielone na kategorie wiekowe i poziomy zaawansowania. Z Czerskiego KK „INAZUMA” wystartowało 24 zawodników.

Mimo tego, że czasu do przygotowania było niewiele i ledwie opadł kurz po ostatnich zawodach w Bytowie nasi „wojownicy” spisali się znakomicie pod względem ilości zdobytych złotych medali zajęli 2 miejsce na trzynaście klubów! To najlepszy wynik od początku istnienia klubu! Łącznie zawodnicy klubu zdobyli 15 medali i wywalczyli 4 czwarte miejsca.

Ryszard Janauis Święćkowski – KUMITE

Absolutną liderką teamu KK „INAZUMA” jest Wiktoria Narloch z Wiela zdobywczyni 3 złotych medali. Wiktoria startuje w grupie wiekowej junior młodszy i tym sukcesem zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym 2024.

Na uznanie zasługuje też fakt zdobycia dwóch medali złota  KUMITE i brązu w KATA młodzików przez Amelię Szyca z Czerska.

Nie zawiodła nas nasza kolejna „gwiazda” – Aurelia Kołodziej z Rytla. Aurelia obroniła tytuł Mistrzyni Województwa Pomorskiego w KATA młodzików z ubiegłego roku. W KUMITE po zaciętych pojedynkach wywalczyła 4 miejsce.

W KUMITE dzieci tytuł Mistrzyni Województwa Pomorskiego i złoty medal zdobyła Antonina Gierszewska z Rytla – jest to jej pierwszy medal w zawodach karate i to jaki!

Złote medale Maji Narloch z Wiela i Gabriela Sledzia z Rytla w KATA juniorów młodszych, są dla nich bardzo dużym osiągnięciem i napawają nadzieją na ich przyszłe starty i kolejne sukcesy.
Tradycyjnie już nie zawiodła nas Monika Janauis Święćkowska broniąc tytułu Mistrzyni Województwa Pomorskiego w KATA z ubiegłego roku.

Bardzo trudne zadanie miał Nikodem Jarząbek z Karsina, który w połączonej konkurencji KUMITE młodzieżowców i seniorów zmierzył się z utytułowanymi i doświadczonymi zawodnikami, Nikodem po emocjonujących pojedynkach zdobył brązowy medal. Nikodem tym sukcesem zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym 2024.

Dzięki sukcesom w tych zawodach w czerwcu w Poznaniu  w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym będą mogli wystartować nasi zwycięzcy z grupy wiekowej dzieci i młodzik.
Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Karate Klub Wejherowo.

Start w zawodach był dofinansowany przez Gminę Karsin – zawodnicy z sekcji Karsin i przez Gminę Czersk – zawodnicy z sekcji Rytel. Dzięki wspieraniu przez samorządy dzieci i młodzieży możliwe są takie sukcesy.