6-03-26
Gm.Czersk. FOTO, WIDEO
GM. CZERSK. Mikołaj Bakhaus nowym
prezesem OSP ŁĄG, naczelnikiem Jacek Klaman.
Jest też nowy skład Zarządu i komisji rewizyjnej. GRATULACJE! (ZDJĘCIA, WIDEO)
Dziś o godzinie 17:00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu. W spotkaniu uczestniczyli druhowie jednostki oraz zaproszeni goście - druh prezes miejsko-gminnego OSP Zbigniew Bielawski i komendant Andrzej Kuchenbecker oraz Izabela Knapik, kierownik Wydział Ochrony Środowiska UM w Czersku oraz starszy kapitan Łukasz Kiedrowicz z KP PSP Chojnice.
Podczas zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki za minioną kadencję. Omówiono między innymi udział strażaków w akcjach ratowniczo-gaśniczych, szkoleniach oraz działaniach podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie jednostki udzielili ustępującemu zarządowi absolutorium.
Jednym z najważniejszych punktów zebrania było przeprowadzenie wyborów nowych władz jednostki. Nowym prezesem OSP Łąg został Mikołaj Bakhaus, natomiast funkcję naczelnika objął Jacek Klaman.
(1).jpg)
Nowy prezes OSP Łąg Mikołaj Bakhaus.
W skład zarządu weszli:
Mikołaj Bakhaus – prezes
Jacek Klaman – naczelnik, zastępca prezesa
Jan Redzimski – zastępca naczelnika
Mateusz Kociałkowski – sekretarz
Sebastian Skonieczny – gospodarz
Dawid Zielke – skarbnik
Waldemar Pobłocki – członek
Wybrano rownież Komisję Rewizyjną, w której skład wchodzi:
Eryk Zabrocki
Sebastian Kameczura
Andrzej Bakhaus
Zostali również wybrani delegaci na zjazd:
Mateusz Kociałkowski
Sebastian Kameczura
Podczas spotkania wręczono również wyjątkowe wyróżnienie dla wieloletniego druhna jednostki. Andrzej Bakhaus otrzymał odznakę za 45 lat służby w straży pożarnej, co spotkało się z dużym uznaniem i gratulacjami ze strony zgromadzonych.
Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu, Druhowi Edwardowi Mania, Stanisławowi Pozorskiemu oraz Kazimierzowi Kegowskiemu została nadana godność Członka Honorowego za szczególne zasługi w ochronie przeciwpożarowej jednostki.
Plany na przyszłość: wizyta ekspertki z PKN Orlen z grą edukacyjną „Próba Ognia”, spotkania z policjantem i ratownikiem medycznym, wycieczki do Komendy PSP w Chojnicach i Starogardzie Gdańskim, wyjazd integracyjny do kina.
Grupą MDP opiekują się Patrycja i Marcin Stefaniak.
Przedstawiono także statystyki dotyczące udziału druhów OSP Łąg w działaniach ratowniczych. W 2025 roku najwięcej wyjazdów do akcji odnotował Jacek Klaman, który uczestniczył w nich 42 razy. Drugim strażakiem z największa liczbą wyjazdów był Marcin Stefaniak - 31, trzecim Jan Redzimski - 25. Łącznie w działaniach ratowniczych brało udział 26 strażaków z jednostki.
Na zakończenie zebrania podkreślono znaczenie zaangażowania wszystkich członków OSP w rozwój jednostki oraz ich wkład w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom.
(red)





(1).jpg)






