3-03-21
Gm. Czersk. Minął rok...
Kiedy dojdzie do remontu mostu na Czerskiej Strudze?

- Już od roku most w Twarożnicy na Czerskiej Strudze jest nieprzejezdny, a żadnych postępów nie widać. Mieszkańcy Łosin i innych pobliskich miejscowości nie mogą swobodnie dojechać do swoich domów – sygnalizuje czytelniczka.

- Jak widać nic przez rok w tej sprawie nie ruszyło. To jest wstyd, że w Nadleśnictwie Woziwoda nie potrafią załatwić tak błahej sprawy. Wystarczyłaby jakaś rampa albo odblokowanie mostu na czas, gdy nic tam się nie dzieje – podpowiada.


Rzeczywiście, w ostatnim artykule na temat wspomnianego mostu (zobacz: https://www.wizjalokalna.pl/b-most-na-czerskiej-strudze-zamkniety-do-kiedy-b-art35065) pojawiła się informacja o jego przebudowie, wskazano też terminy (ubiegły rok).

Sprawdzamy kiedy dojdzie w końcu do remontu.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Woziwoda mówi, że jest mu również przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Jednak okazało się, pomimo wcześniejszych zapewnień, że starostwo uznało iż na modernizację obiektu potrzebne jest pozwolenie na budowę zamiast zgłoszenia robót. Stąd nadleśnictwo oczekuje jeszcze na otrzymanie stosownych zezwoleń. Pieniądze na realizację zadania są zabezpieczone. Wkrótce, po otrzymaniu pozwolenia, zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji. Ma stać się to bez zbędnej zwłoki, jak najszybciej.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.